REVANŠ ZA LANJSKI PORAZ: NK Bjelovar više nego uvjerljiv

NASLOVNANA SVA ZVONASPORT I REKREACIJA

FINALE KUPA NOGOMETNOG SAVEZA BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE

Za Garić iz Garešnice, prošlogodišnjeg pobjednika, 13. se pokazao kao dovoljno nesretan datum da budu isprašeni s četiri komada u mreži

14.6.2018. 00:28 | Filip Mlinar PREGLEDA: 847

BJELOVAR Na Gradskom stadionu u Bjelovaru u srijedu (13. lipnja) odigran je susret finala kupa Nogometnog saveza Bjelovarsko-bilogorske županije između domaćina NK Bjelovara i NK Garića iz Garešnice. Prošle sezone ove dvije momčadi također su se sastale u finalu, ali domaćin je bio garešnički četvrtoligaš. Ta utakmica završena je pomalo neočekivanom pobjedom Garića pa su se ove sezone Bjelovarčani željeli osvetiti nogometašima Vladimira Vaclaveka za taj poraz.

Od samog starta krenuli su agresivno i zagospodarili terenom. Većinom se igralo na polovici gostujućeg sastava, prigode su se nizale iz minute u minutu, a mrežu Garića načeo je Željko Ostrman. Gosti su, nakon jednog svog slobodnog udarca na sredini terena izgubili loptu te se Ostrman sjurio prema gostujućim vratima i preciznim udarcem iskosa matirao njihova vratara za vodstvo domaćina od 1:0. Vrlo brzo nakon tog pogotka stigao je i drugi. Potpuno se otvorilo Bjelovarčanima pa je Pejo Kuprešak, jedan od najboljih pojedinaca u bijelom dresu postigao novi gol. Nakon kornera i nekoliko odbijenih lopti Kuprešak je povećao vodstvo Bjelovara.

Nastavio je domaći sastav s dominacijom, a vratar Stefan Lebović gotovo da nije imao posla na domaćem golu. Do 25. minute već je bilo 2:0 za Bjelovar, a u 32. Kuprešak postiže svoj drugi, a domaći treći zgoditak te je na taj način pitanje pobjednika bilo riješeno. Do isteka prvih 45. minuta golova više nije bilo, a sutkinja Kristina Veljačić i njeni pomoćnici nisu imali težak posao.

Početkom nastavka ništa se značajnije nije promijenilo. Bjelovar je imao posjed i napadao, dok su se nogometaši Garića branili, stajali iza lopte te svoje prilike čekali iz polukontre i kontre. Imali su tijekom drugih 45 minuta dva udarca prema Lebovićevim vratima, no oba je vratar Bjelovara uspješno zaustavio.

3:0 je bilo sve do desetak minuta prije kraja kada Pejo Kuprešak svojim trećim pogotkom donosi mirnu, uvjerljivu i očekivanu pobjedu NK Bjelovaru koji se tako plasirao u pretkolo nacionalnog kupa. Protivnika će Bjelovarčani doznati ždrijebom.

− Tijekom svih 90 minuta pokazali smo dominaciju i zasluženo slavili visokim rezultatom. Osvojili smo županijski kup te se tako plasirali u pretkolo nacionalnog kupa. Ovim trofejem željeli smo zaključiti sezonu i u tome smo uspjeli. NK Bjelovar je pokazao da je broj jedan u županiji i ovim putem čestitam svojim nogometašima te trenerima Mrzlečkom, Laliću i Ivanušecu. Vratili smo trofej u naše vitrine. Tu mu je mjesto i nadam se kako ćemo još dugi niz godina biti najbolji nogometni klub u županiji. Našim današnjim protivnicima također bih čestitao na fer i korektnoj borbi. Želim im sve najbolje iduće sezone u njihovom prvenstvu. Za kraj bih naglasio kako ćemo, početkom jeseni, kada krene izgradnja novog stadiona početi s stvaranjem nove, jače momčadi i napasti vrh 3. HNL istok, odnosno pokušati se plasirati u 2. HNL – rekao je nakon utakmice Josip Juraj Tominac, predsjednik NK Bjelovara. Đ

− Zaslužena pobjeda Bjelovara. Od prve do posljednje minute dominirali su terenom i nadigrali nas u svakom smislu riječi. Fizički su spremniji, više treniraju od nas. Imamo problema s ozljedama kroz cijelu sezonu te je umor igrača morao kad-tad doći na vidjelo. Dali smo svoj maksimum u ovom trenutku, no Bjelovar je ipak prejak. Opravdali su ulogu favorita i ja im čestitam na pobjedi – rekao je Vladimir Vaclavek, igrač i trener Garića.