Bjelovarske rukometašice »okrenule« Trešnjevku

NASLOVNANA SVA ZVONASPORT I REKREACIJA

1. HRL ŽENE – 24. KOLO

U zagrebačkoj Kutiji šibica Bjelovarčanke su loše ušle u susret, ali su uspjele povezati konce igre i osvojiti bodove za plasman na željeno četvrto mjesto na tablici

5.5.2018. 23:20 | Filip Mlinar PREGLEDA: 1099

BJELOVAR/ZAGREB Odigrana je većina utakmica 24. kola rukometnog prvenstva Hrvatske za rukometašice. Svakako, najzanimljiviji susret za sve ljubitelje rukometne igre u Bjelovaru odigran je u zagrebačkoj dvorani »Kutija šibica« na Trešnjevci gdje su se sastale momčadi ŽRK Trešnjevke i Bjelovara. Ovaj meč je, od strane trenera Bjelovarčanki, Hrvoja Cikoje ocijenjen kao najvažniji ovosezonski obzirom da bi, eventualnom pobjedom njegove rukometašice osigurale četvrto mjesto na ljestvici.

Utakmica nije baš najbolje počela za ŽRK Bjelovar obzirom da su igračice Trešnjevke, pogotkom Andree Šimare, inače najefikasnije rukometašica domaćeg sastava danas s deset postignutih pogodaka uz samo jedan promašaj u 17. minuti povele s visokih +7 (11:4).

Cikoja zove time-out kako bi razbudio svoje igračice te one, prilikom povratka na teren podižu razinu igre u obrani koja rezultira približavanjem na samo tri gola minusa, a treba reći kako u razdoblju od 17. do 23. minute zagrebački sastav nije uspio postići pogodak. Na semaforu je tada stajalo 11:8.

Sada to već puno ugodnije izgleda za Bjelovar, Cikoja je na vrata umjesto Matee Maras poslao mladu Karmelu Pokopac koja brani odlično, a treba istaknuti i jedan obranjeni sedmerac. Polako, ali sigurno Bjelovarčanke, uz strpljivu igru pred kraj prvog poluvremena stižu na svega jedan gol zaostatka (12:11) u 26. minuti golom Nikoline Zadravec. Nakon 30 minuta na semaforu stoji 15:14 za Trešnjevku, no to je odličan rezultat za gostujući sastav obzirom na sam početak susreta.

Drugi dio kreće napadom gošći koje, pogotkom Marije Borković po prvi puta na utakmici dolaze do izjednačenog rezultata, a u 33. minuti, preko iste igračice i do vodstva te potpuno okreću meč u svoju korist. Nastavljaju Cikojine rukometašice s odličnom igrom u obrani i strpljivim napadima pa je tako, u 35. minuti prvi puta na utakmici +2 za ŽRK Bjelovar (16:18).

Sada je domaći trener primoran zvati svoju minutu predaha kako bi ukazao na greške svojim rukometašicama. Isti je urodio plodom i Trešnjevka postiže tri gola u nizu te opet preuzima vodstvo (19:18, 38. minuta). Ne predaje se Bjelovar, neko vrijeme se igra gol za gol, a zatim Ivana Dragišić zabija za 21:22 gošći u 47. minuti. Bez golova, uz mnoštvo tehničkih grešaka s obje strane igra se sve do 51. minute kada kapetanica Bjelovara, Mirna Gašparović postiže pogodak za 21:23, a onda i 22:24 u 52, da bi zatim, za, sada već opipljiviju prednost (22:25 u 54. minuti) zabila jedna od najboljih rukometašica Bjelovara u današnjoj utakmici Marija Borković.

U ovim trenucima Cikojine izabranice su vrlo blizu super važnoj pobjedi i ostvarenju svog cilja, odnosno potvrdi četvrtog mjesta na prvenstvenoj ljestvici.

Maja Tolić zabija za 23:26 u 56. minuti, domaći sastav dolazi na samo minus jedan pred sam kraj, no sva pitanja oko pobjednika riješila je, već toliko puta spomenuta Borković svojim devetim pogotkom. Rezultat na kraju ovog super uzbudljivog i do kraja neizvjesnog meča glasio je 25:27 za ŽRK Bjelovar koji iz metropole nosi bodove vrijedne četvrtog mjesta.

– Loš ulazak u utakmicu, no kvalitetnom obranom do kraja poluvremena uspjeli smo se vratiti. U drugom poluvremenu, zahvaljujući strpljivom i organiziranom napadu te vratarki Karmeli Pokopac i razigranima Mariji Borković te Josipi Kašelj okrenuli smo utakmicu u svoju korist te došli do važne i zaslužene pobjede – Rekao je nakon utakmice Hrvoje Cikoja, trener ŽRK Bjelovara.

– Zahvaljujem se našim vjernim navijačima koji su došli iz Bjelovara i podržavali nas tijekom svih 60 minuta. Na njihovim smo krilima stigli do važne pobjede i bodova vrijednih visokog četvrtog mjesta – Rekla je nakon utakmice Maja Tolić – rukometašica ŽRK Bjelovara.

ŽRK Bjelovar – ŽRK Ivanić 37:24
U VRHU, ALI DALEKO OD PRVOG MJESTA: Pirova pobjeda rukometaša, rukometašice remizirale
Još jedan odličan bjelovarski rukometni dan
Rutinska pobjeda bjelovarskih rukometašica za ostanak u »gornjem domu« ljestvice
ŽRK Bjelovar – ŽRK Podravka Lino 27:20
Pobjede bjelovarskih rukometnih klubova u 14. i 15. kolu
ŽRK Bjelovar – ŽRK Zamet 19:18
HRVATKA JE VICEPRVAK SVIJETA: Tuga, veselje, pa ponovo tuga, ali na kraju veselje i veliko slavlje bjelovarskih navijača
17. Natjecanje orača i 9. Natjecanje u oranju konjima Bjelovarsko-bilogorske županije