Tekvondaši Omege uspješni na Maksimir Openu

NASLOVNANA SVA ZVONASPORT I REKREACIJA

12 FINALA I 3 POKALA

Na otvorenom međunarodnom turniru u Zagrebu, borci iz Bjelovara zaključili su sezonu s još 13 medalja

21.12.2017. 09:57 | TKD Omega PREGLEDA: 531

BJELOVAR Bjelovarski taekwondo klub Omega odradio je zadnji turnir natjecateljske sezone u Zagrebu pod nazivom "Maksimir open". Ovaj međunarodni taekwondo turnir okupio je 600 natjecatelja iz 38 klubova. U toj velikoj konkurenciji 14 boraca bjelovarske Omege izborilo je 12 finala. Nevjerojatnih 9 zlata, 3 srebra i 1 bronca je osvojeno. U ukupnom plasmanu svih uzrasta osvojeno je 2. mjesto iza domaćina kojih je bilo tri puta više.

Mlađi kadeti i kadetkinje i kadedeti i kadetkinje osvojili su 1. mjesto u ekipnom plasmanu a pehar za najboljeg borca dobila je Ela Jelić.

Zlatne medalje osvojili su: Ela Jelić, Ena Daskijević, Ema Bugarinović, Jan Malogorski, Karolina Kiš, Sara Punčec, Teo Sambolek, Bruno Grđan i Bruno Ravenščak. Srebrne medalje osvojili su: Patrik Hajduković, Irma Kovač i Bruno Božičević. Broncu je osvojila Ines Kovač  bez medalje je ovaj put ostala Lara Hajduković.

Trener Ivan Daskijević kaže kako natjecateljska sezona nije mogla bolje završiti. Ove godine smo dosta toga osvojili i sa svakog turnira vračali se sa peharima koji osvajaju najbolji klubovi za ekipni plasman. Cijela ekipa je fantastična. Naporno treniramo na treninzima i držimo se stare uzrečice: »Na treningu se osvajaju medalje a na natjecanju ih samo pokupiš.«

Što se tiče pojedinaca izdvojio je dvije natjecateljice koje su osvojile turnir na »Maksimir openu« i ujedno obilježile ovu sezonu a to su Ela Jelić i Ena Daskijević.

Ela Jelić, kadetkinja osvojila je nacionalnu ligu koju sačinjava 7 turnira. Ela je osvojila 1. mjesto te je skupila 52 boda, natjecateljica koja je osvojila 2. mjesto ima 25 bodova, to nam govori koliko je bila superiorna.

Ena Daskijević, mlađa kadetkinja osvojila je ove godina nevjerojatnih 25 zlata od 25 turnira. Ova 11-godišnjakinja postavila je rekord koji će biti teško srušiti.

Tagovi: tkd omega, tekvando, taekwondo, maksimir open