NASLOVNANA SVA ZVONASPORT I REKREACIJA

Bjelovarčanka na kadetskom Prvenstvu Europe u Budimpešti zaustavljena u četvrtfinalu

TEKVANDO – REPREZENTACIJA

Premda je vodila cijelu borbu, Anja Popović je u zadnjim trenucima izgubila koncentraciju i propustila priliku da se u reprezentaciji bori za medalju

16.10.2017. PIŠE: Zvono.eu FOTO: TKD FOX PREGLEDA: 1203

BJELOVAR/BUDIMPEŠTA Članica tekvando kluba Fox Anja Popović u sastavu Kadetske Reprezentacije Hrvatske nastupila je na Prvenstvu Europe u Budimpešti. Uz Anju je u sastavu kadetske reprezentacije bio i trener Foxa Feđa Medak.

Anja je u prvoj borbi pobijedila reprezentaciju Rusije Anastasiu Shabalkinovu sa 9:6, u drugoj borbi je pobijedila reprezentativku Velike Britanije Tegan Paynter 7:4 te je osigurala borbu za medalju protiv Turkinje Fatma Eylul Koca.

Anja je odlično ušla protiv Turkinje i vodila je cijelo vrijeme 2:1, da bi zadnjih 30 sekundi prije kraja popustila koncentracija i nažalost izgubila dobivenu borbu. Ostaje utjeha da je Turkinja postala kadetska prvakinja Europe, a Anja se morala zadovoljiti s plasmanom od 5. do 8. mjesta. Na kraju prvenstva Europe Hrvatska ženska reprezentacija osvojila je ekipno drugo mjesto, dok su sveukupno cure i dečki ekipno osvojili treće mjesto. Ovo je veliko priznanje za bjelovarski taekwondo i taekwondo klub Fox jer biti sama krema europskog tekvandoa je posebna čast i zadovoljstvo.

Tagovi: tkd fox, tekvando, taekwondo, budimpešta, kadetsko prvenstvo europe