NASLOVNANA SVA ZVONASPORT I REKREACIJA

Dvije bronce za mlade bjelovarske bandmintonaše

CROATIA OSIGURANJE YOUTH INTERNATIONAL 2017.

Na jakom međunarodnom turniru u Čakovcu, treća mjesta osvojili su Sara Gičev i Domagoj Derifaj

12.06.2017. PIŠE: Badminton klub Bjelovar FOTO: Badminton klub Bjelovar PREGLEDA: 787

BJELOVAR/ČAKOVEC U subotu 27. svibnja u dvorani II. OŠ Čakovec održan je tradicionalni 9. Međunarodni badmintonski turnir »ČAKOVEC CROATIA OSIGURANJE YOUTH INTERNATIONAL 2017.« za limače U11, mlađe kadete U13, kadete U15 i mlađe juniore U17 u konkurenciji pojedinaca i parova.

Na turniru je sudjelovao rekordan broj igrača, 87 mladih igrača i igračica iz 12 klubova i to šest klubova iz Hrvatske (MEĐIMURJE ČAKOVEC, BK KOPRIVNICA, UBK BJELOVAR, ZAGREB MAKSIMIR, V. GORICA i FLEX ZG), tri kluba iz Slovenije (MLADOST Lendava, BRANIK Maribor, KUNGOTA, Zg. Kungota) te tri kluba iz Mađarske (OSC Budapest, ERDI VSE i SEREGELYESI PELIKAN DSE).

U konkurenciji limača U11 pobjednik turnira postao je Mađar Marcell Zsarnai (HUN-Erdi VSE ) pobijedivši u finalu Mađara Kornela Sendra (HUN-OSC Budapest) 2:0. Treća mjesta i brončane medalje osvojili su: Vito Peti (HR- MČ) i DOMAGOJ DERIFAJ (HR-UBK BJELOVAR). Nastupili su još Jakov Grgić i Lorenco Bednjačić.

U konkurenciji limačica U11 pobjednica je postala Hrvatica Jelena Buchberger (HR-VG) pobijedivši u finalu Mađaricu Zsofia Schvirjan (HUN-Erdi VSE ) 2:0. Treća mjesta i brončane medalje osvojile su: Kaja Litrop (SLO-ML) i SARA GIČEV (HR-UBK BJELOVAR). Od naših igračica nastupile su još Lea Čale koja je ipala u četvrtfinalu, te Dora Ileković, Lana Ileković i Dora Koprivnjak.

U konkurenciji parova limača U11 pobjednici su postali slovensko-hrvatski par Vid Lebar/Lovro Matovina (SLO-ML, HR-KC) pobijedivši u finalu par Vito Peti/Vito Blažić (HR-MČ) 2:1. Treća mjesta i brončane medalje osvojili su: par Matej Martinjak/Josip Đeri (oba HR-MČ) i Gašper Bastič/Tine Zorman (SLO-Branik).

U konkurenciji parova limačica U11 pobjednice su postale Hrvatice Ana Pranić/Kora Špehar (HR-ZM) pobijedivši u finalu slovenski par Tija Horvat/Kaja Litrop (SLO-ML) 2:0. Treća mjesta i brončane medalje osvojili su: par Lucija Kacun/Nela Novak i Zita Bel/Dea Medved (SLO-Branik)

U konkurenciji mlađih kadeta U13 pobjednik turnira postao je Mađar Tamas Kollar (HUN-OSCB) pobijedivši u finalu Mađara Miklos Kis-Kasza (HUN-ERDI VSE) 2:0. Treća mjesta i brončane medalje osvojili su: Dominik Nikolics (HUN-ERDI VSE) i Filip Antunović (HR-VG). Za badminton klub Bjelovar nastupio je Fran Čanić.

U konkurenciji mlađih kadetkinja U13 pobjednica turnira postala je Hrvatica Jelena Buchberger (HR-VG) pobijedivši u finalu Niku Matovinu (HR-KC) 2:0. Treća mjesta i brončane medalje osvojile su: Katica Torba i Nora Nguyen (obje OSCB). Lucija Barišić igrala je odlično i u neizvjesnim mečevima zamalo propustila polufinale.

U konkurenciji parova mlađih kadeta pobjednici postali su Mađari Miklos Kis-Kasza/Dominik Nikolics ( HUN-ERDI VSE) pobijedivši u finalu par Ivan Grubić/ Luka Pranić (HR-MČ/HR-ZM) 2:0. Treća mjesta i brončane medalje osvojili su: FRAN ČANIĆ/DOMAGOJ DERIFAJ (HR-UBK BJELOVAR) i Filip Antunović/Ivan Mance (HR-VG).

Tagovi: badminton, međunarodni badmintonski turnir, čakovec, badminton klub bjelovar

Bjelovarski badmintonaši na zagrebačkom turniru

Mladi bjelovarski badmintonaši dobro nastupili u Čakovcu

Dobar nastup bjelovarskih badmintonaša

Slab nastup bjelovarskih badmintonaša u Zagrebu

Rezultati zadnjeg turnira za juniore

Veliki igrači malog nogometa

Bjelovarčanin Saša Tklačević, prvi pobjednik Big Brothera, postao švedski poduzetnik