NASLOVNANA SVA ZVONASPORT I REKREACIJA

Prvo ekipno mjesto mlađih kadetkinja Omege

PREGRŠT IZVRSNIH NASTUPA MLADIH TEKVONDAŠA NA FENIKS OPENU U ZAGREBU

28.03.2017. PIŠE: Zvono.eu FOTO: TKD FOX & OMEGA PREGLEDA: 1063

BJELOVAR – ZAGREB Desetoro najmlađih natjecatelja bjelovarskog tekvondo kluba Omega nastupili su 18. ožujka na jakom međunarodnom turniru Feniks open u Zagrebu, koji se bodovao za juniorsku nacionalnu rang listu, uz 500 natjecatelja iz 61 kluba. Osvojili su tri zlata i jedno srebro. U ekipnm natjecanju mlađe kadetkinje uvjerljivo su osvojile prvo mjesto, a mlađi kadeti i kadetkinje Omege osvojili su ukupno 3. mjesto u ekipnom plasmanu.

Pojedinačne su zlatne medalje osvojile mlađe kadetkinje Ema Bugarinović, Ena Daskijević i Karolina Kiš. Ema je osim zlata za četiri pobjede u nizu proglašena i za najbolju mlađu kadetkinju turnira. Ena i Karolina su ostvarile po tri pobjede i ove sezone nastavljaju niz bez poraza. Srebrenu medalju poslije tijesnoga poraza 20:22 u finalu osvojila je Laura Friščić.

Na turniru su još nastupili Patrik i Lara Hajduković koji su ostvarili po jednu pobjedu, a bez pobjede ovaj put su ostali Lucija Hajduković, Lana Malogorski, Jan Malogorski i Teo Sambolek. Na natjecanju su ih vodili treneri Ana Piragić i Ivan Daskijević.

Na istom tom turniru borčići tekvondo kluba Fox također su odlično prošli. Kevin Češljar i Petra Miškulin pobijedili su svatko u po četiri borbe te su se vratili sa zlatnim medaljama, a Češljar i s naslovom najboljeg juniora na turniru. Marko Erjavac je uspio doći do finala i srebra, a Mateo i Ena Knezić su odlično krenuli u borbu te su vodili veći dio borbe, ali na kraju dolazi do pada koncentracije tu nažalost izgubili već dobivenu borbu. Mateo se morao zadovoljiti brončanom medaljom dok je Ena ostala bez plasmana. Natjecatelje Foxa vodile trenerice Sanela Tolić Medak i Sara Rajčević.

Tagovi: taekwondo, tekvando, tkd omega, tkd fox, feniks open