NASLOVNAŠKOLSKO ZVONO

Duo Julije i Zvjezdana proglašen najboljim

PRVO MJESTO NA DRŽAVNOM NATJECANJU OSVOJILA MLADA BJELOVARSKA PIJANISTICA U DUETU SA ZAGREBAČKIM KOLEGOM

Julija i Zvjezdan osvojili su prvo mjesto i prvu nagradu u svojoj koteriji, ali i najveći broj bodova (98.90) među svim kategorijama osnovnih i srednjih škola u disciplini klavirskih dua

18.12.2016. PIŠE: Zvono.eu FOTO: Zvono.eu PREGLEDA: 3103

BJELOVAR Na 54. hrvatskom natjecanju učenika i studenata glazbe na zagrebačkoj Muzičkoj akademiji koje se održavalo od 7. do 10. prosinca ove godine nastupila je i Bjelovarčanka Julija Škreblin Milić s kolegom Zvjezdanom Vojvodićem iz Zagreba. Njihov klavirski duo osvojio je prvu nagradu na ovom prestižnom natjecanju.

Radno ljeto, odnosno seminar u Pučišćima na otoku Braču gdje su započele ozbiljnije pripreme za ovo natjecanje, nesumnjivo se isplatilo bjelovarskoj pijanistici Juliji Škreblin Milić i njezinu kolegi Zvjezdanu Vojvodiću. Naime, na nedavno održanom 54. hrvatskom natjecanju učenika i studenata glazbe na zagrebačkoj Muzičkoj akademiji ovo dvoje mladih glazbenika osvojilo je prvu nagradu u disciplini klavirskog dua. Julija Škreblin Milić učenica je 8. razreda II. osnovne škole Bjelovar te učenica Vatroslavne škole Vatroslava Lisinskog u Zagrebu gdje je i živjela do završetka 6. razreda, a nakon preseljenja u Bjelovar nije mijenjala glazbenu školu.

PRVO PA ZLATO

I Juliji i Zvjezdanu ovo je bio prvi nastup na ovom natjecanju pa je ponos njihove profesorice Ivanke Kordić još veći. Ocjenjivačkoj komisiji, koju su sačinjavali redom profesori sa zagrebačke Muzičke akademije s predsjednikom prof. Jakšom Zlatarom, predstavili su se programom:

J. S. Bach: Gottes zeit ist die allerbeste Zeit, BWV 106

J. Brahms: Valceri op. 39, br. 9 – 16 i Mađarski plesovi br. 3 i 5

Julija i Zvjezdan osvojili su prvo mjesto i prvu nagradu u svojoj koteriji, ali i najveći broj bodova (98.90) među svim kategorijama osnovnih i srednjih škola u disciplini klavirskih dua. Sati vježbanja očito su se isplatili, a državna prvakinja s oduševljenjem je dočekana i u svom 8.a. Iako joj klavir ponekad ne ostavlja mnogo slobodnog vremena za prijatelje i druženja, trud i vrijeme provedeni nad crno-bijelim tipkama ipak su se višestruko isplatili. Vremena za odmor baš i nema jer Juliji počinju pripreme za skorašnje regionalno solističko natjecanje »Sonus« u Križevcima, nakon čega slijede pripreme za nastup na međunarodnom natjecanju pijanista »Memorijal Jurica Murail« u Varaždinu te natjecanje »Koruško tekmovanje« u Sloveniji.

NK Bjelovar – NK Rudar 6:1

Subotnja šetnja Bjelovarom

Kandidat za gradonačelnika Dario Hrebak i Tomislav Tolušić skupa na kavi u Bjelovaru

Financijska pomoć i ulaganja u svoje projekte

Bajs pobijedio Totgergelija u prvom krugu, Hrebak i Posavac idu u drugi krug za gradonačelnika Bjelovara